Вологоутримувачі для грунтів і субстратів – гідрогель ECOFLOC

Ecofloc – це нешкідливий для навколишнього середовища накопичувач вологи вищої якості, представлений у вигляді білих гранул середньої фракції, який призначений для внесення в нерівномірно зволожений і пересушену грунт, субстрати або матеріали (такі, як кора, деревна або кокосове волокно) з метою вбирання і утримування великих об’ємів  води і поживних речовин.

Перевагою Ecofloc серед інших продуктів-накопичувачів вологи є циклічність віддачі абсорбіруємой рідини, яка при першій необхідності поступає безпосередньо до рослин.  При висиханні гідрогель перетворюється в своє початкове кристалічний стан і знову готовий до нового циклу.

Використання суміші Ecofloc з добривами сприяє економному витрачанню і більш ефективному дії останніх.

1 г гідрогелю ECOFLOC здатний поглинати 600 мл рідини, перетворюючи її в гелевидний стан.

Ресурс використання Ecofloc складає від 1 до 5 років і залежить від розміру часток і агрокліматичних умов.

Дія гідрогелю Ecofloc проявляється в:

 • збільшенні вологоутримуючої ємності грунтів протягом декількох років, частота  зрошення може бути знижена на 50%;
 •   зниженні втрати води і поживних речовин через вимивання;
 •   зниженні випаровування води з грунту;
 •  поліпшенні фізичних властивостей щільних грунтів, за рахунок збільшення аерації;
 •   збільшенні росту рослин.  Вода і добрива постійно доступні в кореневій зоні для оптимального всмоктування рослинами;
 •   захист природи від посухи і забруднювачів в підземних водах

Застосовують:

 • при посадці винограду в посадкову яму – внести 15 г
 • при посадці суниці – 2-3 г
 • при посадці саджанців плодових дерев – 20 г
 • при висадці розсади овочів – 2-3 г
 • при посіві зернових культур – 20-25 кг/1га

Гідрогель дoбaвляють в грунт і cубcтpaти для:

–         кімнaтниx і дeкopaтивниxрослин;
–         розсади овочів і квітів;
–         ягідних і баштанних культур;
–    саджанців плодових і декоративних дерев і кущів перед посадкою, використовують у лісництві;
–         ландшафтного дизайну(пocів гaзoнів , галявин і майданчиків) ;
–         вирощування печериць;
–         транспортування зрізаних квітів;
–         транспортування саджанців (обволікають коріння);
–         приготування ґрунтових сумішей і добрив.

Ecofloc пoвніcтю розкладається в грунтах (біля 10 – 15 % на рік).

РОЗСАДА: ПОМІДОРИ, ПЕРЕЦЬ, КАПУСТА, ПОЛУНИЦЯ ТА ІН.

Овочі – рослини, які найбільш потребують високої вологості грунту, інтенсивно витрачають воду і відрізняються найбільшим водоспоживанням.  Багато з них мають слабо розвинену кореневу систему і пов’язану з цим слабку здатність витягувати воду з грунту і потужну листову поверхню, випаровує багато вологи.  Такі рослини при недоліку зупиняються в рості і дають поганий врожай, вони не переносять посуху і потребують регулярних поливів.  Але надлишку вологи допускати не можна.  Навіть невеликий застій води призводить рослини до загибелі.

ECOFLOC вноситься в ґрунт, і, незалежно від її щільності і наявності добрив, створює в ній необхідний для рослин запас води.

Препарат ECOFLOC успішно використовується для отримання розсади більш високої якості і в більш короткі терміни (однакова схожість і однаковий ріст рослин).

При пророщуванні насіння в ящиках або коробах готується грунт наступним чином: 2 кг ECOFLOC на 1 куб м грунту, який насипається шаром до 20 см, тобто  на глибину оптимального розвитку кореневої системи.  Якщо розсаду вирощують в касетах або стаканчиках, то можна використовувати такий же грунт (2 кг ECOFLOC на 1 куб.м грунту) або насипати в лунку по 1г гранул ECOFLOC.

Після вкорінення, рослини з пророслими в гранулах корінням, переносяться в ємності або відкритий грунт.  Оскільки поглинаючі корені знаходяться в захищаючому їх гелі, рослина не відчуває шоку при пересадці або транспортуванні.  ECOFLOC ідеально підходить для вирощування будь-якої розсади у відкритому і закритому грунті.

Якщо висаджується готова розсада з відкритою кореневою системою, то її коріння занурюють в гелеобразний розчин: 5-7г ECOFLOC на 1 л води.  Гель обволікає коріння, щільно прилипає до них, забезпечуючи початковий запас вологи необхідний для розвитку рослини.  Потім в лунку під кореневу систему всипається пучка гранул ECOFLOC (0,2-0,4г).  Далі посадка проводиться зазвичай з рясним поливом.

При посадці овочів сівалками пропонуємо наступні варіанти внесення гранул ECOFLOC:

– дозуючими пристроями (мікрогрануляторами);

– туковими банками (попередньо зробивши однорідну суміш з добривами);

– насіннєвими ящиками, гомогенно змішуючи насіння в пропорції 100г ECOFLOC на 1кг насіння.

Витрата: 1 л гелю на 200-250 рослин.

БАШТАННІ, ГАРБУЗ, ДИНЯ, КАБАЧОК:

Якщо посадкова площа не обробляється суцільно, гранули вносяться під кожне насіння.

При ручному посіві в кожну посадкову ямку вноситься 1г ECOFLOC, сухими гранулами або, за відсутністю можливості поливу відповідну кількість у вигляді гелю, потім опускається насіння, засипається грунтом і злегка утрамбовується.

При механізованому посіві препарат вноситься сівалками, обладнаними туковисівного банками або іншими дозуючими пристроями одночасно з насінням.

Існує спосіб, коли проводиться висадка розсадою.  На початковій стадії ECOFLOC використовується при пророщування насіння в парниках і теплицях, при ручному посіві в рядках гранули насипають вручну з розрахунку 0,2-0,4г на кожне насіння і рясно поливають.

Після досягнення розсадою необхідної стадії, рослину витягають з грунту, коренева система занурюється в гель, приготовлений з розрахунку 5 – 7 г ECOFLOC 1,0 на 1 л води, для кращого збереження при транспортуванні до місця висадки і кращої приживлюваності.  А перед посадкою в кожну ямку необхідно додати 1г гранул ECOFLOC.

Кавуни та дині вважаються теплолюбними культурами, здатними добре переносити спеку і посуху завдяки своїй потужній кореневій системі.  І це справедливо, але лише по відношенню до розвиненої здорової рослини.  Але для того, щоб кожна насіння проросла, і рослина вкорінилася в період вегетації, їй необхідна допомога.  Забезпечити необхідну кількість вологи допоможе застосування суперабсорбенту ECOFLOC.

Витрата: 1 л гелю на 200-250 рослин

ТЕПЛИЧНІ КУЛЬТУРИ:

ECOFLOC дозволяє економно витрачати воду та добрива.  При поливі велика частина води з добривами виноситься в нижні шари грунту, і тільки невелика кількість (близько 10%) споживається кореневою системою рослини.  Додавши в посадковий грунт ECOFLOC, ви створюєте необхідний для коренів запас води та добрив.  При цьому Ви скоротите частоту і обсяг поливу, а добрива потраплять прямо за призначенням, і більше не будуть обпалювати коріння рослин.

При багаторазовому використанні посадкового субстрату, готується суміш:
1-3 кг ECOFLOC на 1м3 грунту (можна тільки для верхнього шару, номінального розміщення кореневої системи, тобто 20 – 30см), після збору врожаю, грунт знімають, знищують комах-шкідників, дають  відпочити, додають добрива і використовують повторно (5 сезонів і більш).

Можливо також застосування всіх способів рекомендованих для рослин у відкритому грунті: перед посадкою коріння розсади занурюють в гелеобразний розчин (5 – 7 г ECOFLOC на 1 л води).  Гель обволікає коріння, щільно прилипає до них, забезпечуючи початковий запас вологи необхідний для розвитку рослини.  При посіві: приготування гомогенних сумішей з додаванням ECOFLOC, замочування і пророщування в гелі.

Витрата: Для приготування посівної суміші: 100 г сухих кристалів ECOFLOC 1,0 змішати з 1 кг насіння.

ГРУНТОВІ СУМІШІ

ECOFLOC, домішаний до грунту, знижує дефіцит води.  Це дозволяє мати кращу кореневу систему черенкам і пересаджуватним рослинам, саджанці ростуть швидше.  Частота поливу зменшується.  Це ідеальне рішення для субстратів у контейнерах, висячих і кімнатних рослин.

Частота поливу зазвичай зменшується на 30-50%, крім того, це знижує трудовитрати і кількість використовуваної води.

– Рівномірно змішайте ECOFLOC з грунтом.  Кількість повинна бути підібрана для кожного типу ґрунтів на підставі потреб у воді, характеристик рослин, грунту і погодних умов.  Загальне правило: чим більше водопроникний матеріал, тим більше необхідна кількість ECOFLOC.

– У такі водопроникні матеріали, як кора, деревна або кокосове волокно, рекомендується дозування 2 – 3 кг / м3.

– У менш водопроникні субстрати (торф, компост) рекомендована кількість лежить в межах 1 – 2 кг / м3.

ВИНОГРАД, СМОРОДИНА, МАЛИНА, ТРОЯНДА, ДЕКОРАТИВНІ ТА ІН. ЧАГАРНИКИ:

При посадці нового чагарнику, після буріння або приготування посадочних отворів (ямок), на дно кожної ямки насипається приблизно 5г (одна чайна ложка) препарату ECOFLOC (для малини і невеликих чагарників – 2,5 г), вкладається посадковий матеріал, зверху  засипається грунт, ущільнюється і рясно поливається водою для того, щоб задіяти абсорбент.

Перед посадкою коріння занурюють в гелеобразний розчин (5-7 г ECOFLOC на 1 л води).  Гель обволікає коріння, щільно прилипає до них, забезпечуючи після посадки більш щільний контакт з грунтом і початковий запас вологи, необхідний для розвитку рослини.

Посаджені таким чином рослини досягають 98-99% приживлюваності, протягом більше 5 років не страждають від посухи, раніше починають плодоносити.

Застосування обволікаючої пасти (гелеобразний розчин), є незамінним для транспортування і тривалого зберігання, а також для кращого вкорінення живців.

При посадці кущів троянд витримується дозування: 2,5 г – для декоративної троянди, 7,5 г – для олійної.

Кількість суперабсорбента ECOFLOC необхідна на 1 га залежить від щільності розміщення кущів.  При стандартній щільності розміщення потрібно приблизно 11кг на 1га.

Витрата: 5-7 г сухих кристалів ECOFLOC на 1 посадкову ямку (саджанець)

 ОБРОБКА КОРЕНІВ

ECOFLOC може використовуватися для обробки коренів, щоб уберегти висихання коренів при пересадці або при тривалому перевезенні.

Обробка проводиться в такий спосіб:

Перемішайте ECOFLOC 1кг з 150-200 л води. Кількість може залежати від солоності води.

Повільно всипати продукт, перемішуючи воду, щоб обмазка виходила без відвалюючихся частин.

Залиште обмазку стояти на 15 хв, час, який необхідно, щоб ECOFLOC максимально поглинув воду.  Важливо отримати глину, яка б повністю прилипала до коріння.  Чим довше час насичення, тим товщі шар обмазки і краще вона тримається на коренях.

Для захисту рослин від нематод і грибків при приготуванні можна додати водорозчинні нематоциди і / або фунгіциди.

КІМНАТНІ РОСЛИНИ

ECOFLOC допоможе Вам виростити здорові і пишні квіти в будь-яких, навіть не в дуже зручних горщиках.  Доданий в грунт ECOFLOC, покращує властивості грунту (роблячи глинистий грунт більш пухким, а піщаний – грудкуватим).  ECOFLOC дозволяє економно витрачати воду та добрива.  При поливі велика частина води з добривами виноситься в нижні шари грунту, і тільки невелика кількість (близько 10%) все ж потрапляє по капілярах в місця доступні для коренів рослин. Додавши в посадковий грунт ECOFLOC, Ви створюєте необхідний для коренів запас води та добрив.  При цьому Ви скоротите частоту і обсяг поливу, а добрива більше не будуть обпалювати коріння рослин.

Додайте ECOFLOC в грунт поблизу кореневої системи, і у Ваших рослин з’явиться добрий помічник, який стежить, щоб їм було комфортно (ні сиро, ні сухо) і поживно (всі добрива потраплять за призначенням).

Способи застосування ECOFLOC:

Зробити лунку, достатню для кореневої системи рослин, що висаджуються.  Дозування розраховується залежно від розмірів рослини і його кореневої системи (рослина висотою 10-15см вимагає приблизно 1г суперабсорбента).  Половина необхідної дозування абсорбенту рівномірно розсипається по дну і бічних стінок ямки, а інша половина змішується з землею для засипання і цією сумішшю заповнюється простір, що покриває кореневу кулю рослини.  Зверху досипається чиста земля, утрамбовується і рясно поливається.  Через 30-40 хвилин гранули вбирають воду і набирають повний обсяг.

У разі якщо рослину вже посаджено, можна внести ECOFLOC наступним чином: конусовидним дерев’яним предметом (наприклад, гостро заточеним олівцем) проколюються отвори, в місцях і на глибину найбільшого розміщення периферійної кореневої системи, в кожен отвір насипаємо кілька гранул сухого ECOFLOC або невелику кількість приготованого гелю  , засипати отвори грунтом і рясно полити.  Через 10-15 днів коріння самі знайдуть необхідну, їм вологу проникнувши всередину кожної гелеобразной капсули.

ECOFLOC також можна використовувати в гідропоніці як самостійний елемент, у вигляді штучного грунту.

ПЛОДОВІ І ДЕКОРАТИВНІ ДЕРЕВА

Посаджені таким чином рослини досягають 98-99% приживлюваності, протягом більше 5 років не страждають від посухи, раніше починають плодоносити.

Застосування обволікаючої пасти (гелеобразний розчин), є незамінним для транспортування і тривалого зберігання, а також для кращого вкорінення живців.

При посадці багаторічних фруктових дерев, на дно кожного приготованого згідно розмірів (саджанця) посадкового отвору (ямки), насипається приблизно 10г (приблизно дві чайні ложки) препарату фракції 1.0, вкладається посадковий матеріал, зверху засипається грунт, ущільнюється і рясно поливається водою, для того , щоб видалити повітря і задіяти суперабсорбент.

Перед посадкою коріння занурюють в гелеобразний розчин (5-7г) ECOFLOC на 1 л води.  Гель обволікає коріння, щільно прилипає до них, забезпечуючи після посадки більш щільний контакт з грунтом і початковий запас вологи, необхідний для розвитку рослини.

ПОСАДКА І ПІДЖИВЛЕННЯ КРУПНОМІРІВ

Для захисту дерев і кущів від пересихання верхнього шару грунту – 25г сухих кристалів ECOFLOC розводяться в 10 літрах води і настоюється протягом 30-40 хвилин.  Навколо дерева або куща знімається тонкий шар грунту.  Гель ECOFLOC рівномірно тонким шаром розподіляється на місці знятого грунту.  Зверху укладається знятий грунт або будь-яка рослинна мульча для захисту ECOFLOC від прямих сонячних променів.

При посадці крупномірів в посадкову яму площею до 1 кв.м заливається гель з розрахунку 50г ECOFLOC на 10 літрів води.  А при посадці в яму площею до 1.5 кв.м готується гель 70г ECOFLOC на 10 літрів води.  Після посадки рясно полити водою.
Витрата: 10 г сухих кристалів ECOFLOC на 1 посадкову ямку (саджанець).

ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН:

ECOFLOC – незамінний помічник ландшафтного дизайнера.  Його використання дозволить досягти чудових результатів у створенні різних елементів озеленення при мінімальних затратах.  Основними сферами застосування ECOFLOC є:

а) додавання його в грунт для оптимізації водопостачання рослин і зміни властивостей грунту, зокрема, поліпшення аерації і дренажу;

б) в якості захисту кореневої системи саджанців від пересихання під час транспортування або пересадки.

Доданий в грунт ECOFLOC захищає рослини, як від пересихання, так і перезволоження (ECOFLOC віддає рослинам вологи рівно стільки, скільки їм потрібно), забезпечує дружні сходи насіння, а також покращує властивості грунту, роблячи глинистий грунт більш пухким, а піщаним – грудкуватим.  Такі властивості ECOFLOC при вирощуванні газонів, наприклад, дозволяють домогтися майже стовідсоткової і, що важливо, дружної схожості насіння, яке виросте гарним густим зеленим “килимом”, і це при тому, що частота поливу значно скорочується. Із застосуванням ECOFLOC трава виросте в будь-якому місці: на піску, каменях і під деревами.  З’являється можливість виконувати складні рельєфні роботи (альпійські гірки, тераси і т.п.) без великих витрат і з високою ефективністю запобігати бічному стоку і виносу добрив вниз за профілем.

При потребі комбінувати рослини, які в природі не можуть співіснувати, виникають труднощі в їх поливі через різну глибину їх кореневої системи і різну кількість споживаної вологи.  Такі труднощі можна усунути за допомогою внесення суперабсорбента окремо під кожну рослину, створюючи для нього необхідні умови.

У грунт ECOFLOC додається наступним чином:

а) для рослин з мілкозалягаючою кореневою системою – сухі гранули ECOFLOC змішують з грунтом на глибину до 10см з розрахунку 30 – 70 г на 1 квадратний метр грунту в залежності від її фракційного складу (в глину – менше, в пісок – більше).  Потім грунт рясно поливається водою.

б) при пересадці / висадці дерев і кущів – сухі гранули ECOFLOC рівномірно насипають на дно посадкової ями на глибині оптимального розміщення коренів з розрахунку 5 – 10г на кожен саджанець, в залежності від його розмірів.  Після висадки рослину рясно поливається водою.

в) для захисту дерев і кущів від пересихання верхнього шару грунту – 25г ECOFLOC розводять в 10 літрах води і настоюють протягом 30-40 хвилин.  Навколо дерева або куща знімається тонкий шар грунту.  ECOFLOC рівномірно тонким шаром розподіляється на місці знятого грунту.  Зверху укладається знятий грунт або будь-яка рослинна мульча для захисту ECOFLOC від прямих сонячних променів.

При створенні газону суперабсорбент ECOFLOC застосовується наступним чином:

При засіві: рівномірно розкидати гранули по території з розрахунку 2 – 7кг на 100м2 і змішати з ґрунтом до глибини 5 – 8 см.  за допомогою граблів.  Розсипати насіння, закатати і рясно полити водою, щоб гранули ввібрали вологу.  Добрива можна вносити разом з гранулами.

При пересадці дерну: розділити необхідний об’єм препарату на п’ять частин.  Чотири частини рівномірно розподілити до глибини грунту 5 – 8 см.  Потім рівномірно розкидати п’яту частину по поверхні і укласти дерен.  Укатати і полити для активації гранул.  Це дозволить трав’яному шару відразу ж приєднатися до поверхні грунту.

Застосована кількість гранул для глибини 5 – 8 см не повинна перевищувати максимум 5 кг на 100м2.  для газону – типу спортивного поля.  Від більшої кількості земля може роздутися і в результаті постраждає якість покриття.  Для піщаних грунтів передбачувана кількість препарату слід збільшити на 50%.

Застосування препарату для створення газону забезпечує густоту і рівномірність сходів при посіві і відмінне укорінення при пересадці дерну.Частота поливу значно скорочується.

Під час пересадки або транспортування саджанців: Ніщо так не відчутно як тонкі волоски коренів – протягом декількох хвилин сонце і вітер позбавляють їх вологи і вони можуть загинути.  В результаті рослина страждає від посухи, і його приживлюваність значно знижується.  ECOFLOC допоможе вирішити цю проблему.  Коріння рослини занурюють в приготований гель (5 – 7 г порошку ECOFLOC – 0.5 або ECOFLOC -1,0 розмішуються з 1 літром води; через 15 – 30 хвилин утворюється гелеобразний розчин).  Гранули, що містять воду, обліплюють всю кореневу систему рослини, і постачають достатню кількість вологи, щоб запобігти зневоднення відкритих коренів і забезпечити швидку приживлюваність, а так само знизити стрес, викликаний пересадкою.  Забезпечується швидкий, енергійний зростання кореневих волосків, результатом чого є кращий, більш щільний контакт коренів з грунтом.  Шанси розсади та саджанців вирости в здорові, зрілі рослини набагато збільшуються.

Для приготування гелю: 5-7 грам сухих кристалів ECOFLOC 0,5 на 1 літр води, засипати в воду поступово при помішуванні, набухання (утворення гелю) – протягом 20-30 хвилин.

ЛІСІВНИЦТВО

ECOFLOC ефективний при вирощуванні дерев, чагарників і саджанців.  Він зменшує загибель в результаті пересаджування і збільшує розвиток коренів, сприяючи швидшому росту і більшій продуктивності.

Викопайте яму об’ємом приблизно в три рази більшу, ніж коренева система.

Змішайте від 1 до 2 кг ECOFLOC на 1 м3 землі.

Полімер повинен бути рівномірно перемішаний з викопаної землею.  Залиште невелику кількість землі необробленою.

Покладіть корінням рослину в яму і заповніть яму, обробленою землею.  Слідкуйте за тим, щоб земля розподілялася рівномірно навколо коренів.  Потім засипте поверхню 5 см шаром необробленої землі для запобігання полімеру від руйнування ультрафіолетовими променями і застою води на поверхні.

Будьте особливо уважні, щоб не покласти незмішаний сухий полімер на дно ями.  Після гідратації він може порушити стійкість рослини.

ХВОЙНІ ДЕРЕВА:

Посаджені таким способом рослини досягають 98-99% приживлюваності, протягом більше 5 років не страждають від посухи.

Застосування обволікаючої пасти (гелеобразний розчин), є незамінним для транспортування і тривалого зберігання, а також для кращого вкорінення живців.

При посадці хвойників, на дно кожного приготованого згідно розмірів саджанця посадкового отвору (ямки), насипається приблизно, при висоті саджанця до 15см 2.5г, 15 – 40см до 5г.  (Приблизно одна чайна ложка) препарату ECOFLOC, вкладається в ямки, зверху засипається грунт, ущільнюється і рясно поливається водою, для того щоб видалити повітря і задіяти суперабсорбент.

Перед посадкою коріння занурюють в гелеобразний розчин (5-7 г ECOFLOC на 1 л води).  Гель обволікає коріння, щільно прилипає до них, забезпечуючи після посадки більш щільний контакт з грунтом і початковий запас вологи, необхідний для розвитку рослини.

Витрата: 2.5-5 г сухих кристалів ECOFLOC на 1 посадкову ямку (саджанець).

ЗАСТОСУВАННЯ ECOFLOC ПРИ ВИРОЩУВАННІ ПЕЧЕРИЦЬ:

Застосування суперабсорбента ECOFLOC при вирощуванні грибів є інноваційною технологією.

Оскільки продукт підтримує і регулює водно-повітряний і структурний баланс грунту і сприяє скороченню поливу по частоті і кількості, значно підвищується врожайність і якість продукції.

Дана технологія застосовується для приготування покривної торф’яної суміші.  Попередньо готується гель з розрахунку 5-6г ECOFLOC фракції -1,0 або ECOFLOC фракції- 0,5 на 1 л води (вода повинна бути очищеною, при можливості дистильованою).  Потрібно почекати до повної абсорбації, після чого отриманий гель перемішують з 3 л торфу (землі), тобто  для обробки 1000л торфу необхідні 300л гелю, який виходить з ~ 1,5 кг ECOFLOC.  Отримана суміш (1300л) достатня 26,00м2 покривного шару 5 – сантиметрової  глибини.

Інші елементи технології підготовки субстрату покладаються на індивідуальний вибір виробника.

Важливо відзначити той факт, що ECOFLOC є продуктом тривалої дії, тобто  після закінчення циклу вирощування грибів відхід можна повторно використовувати для збереження вологи на полях і в теплицях або піддати його знезараженню і заново використовувати для вирощування грибів.

Отримані гриби відрізняються високою якістю, чистотою і великими розмірами.

ДОВКІЛЛЯ

БІОРОЗПАД

Полімер чутливий до дії ультрафіолетових променів, які розривають хімічні зв’язки, перетворюючи полімер в олігомери (молекули дуже маленьких розмірів).  Таким чином, він стає значно більш чутливим до аеробних і анаеробних процесів мікробіологічного розкладання.

Отже, ECOFLOC сам собою розкладається в грунтах (до 10-15% в рік) на CO2, H2O і сполуки азоту.

БІОНАКОПИЧЕННЯ

Період продуктивності ECOFLOC в полі варіюється від одного року до п’яти років і залежить від розміру часток і агрокліматичних умов.