Визначення діаметру розвідного трубопроводу

Розвідний трубопровід – елемент системи крапельного зрошення та служить для доставки зрошувальної води від магістрального трубопроводу до крапельної стрічки.Трубопровід може бути виконаний з будь-якого матеріалу, який не піддається корозії. Він повинен мати достатній діаметр, щоб пропустити і рівномірно розподілити необхідний обсяг води.
Діаметр розвідного трубопроводу розраховується виходячи з обсягу води, що витрачається, довжини рукава і кількості приєднаних крапельних ліній (дивимося таблиці). Дані таблиці призначені для самостійного прорахунку невеликих проектів, що мають правильну конфігурацію при відсутності істотних ухилів.

Наприклад, візьмемо для розрахунку крапельну стрічку 8 mil, яка має відстань між крапельницями 20 см і витрата води на 100 м – 500 л / год при тиску 0,5 Атм.
Визначається кількість крапельних ліній (виходячи зі схеми посадки) і їх сумарна довжина. Наприклад: ділянку 36 м х 50 м, тобто 20 ліній по 50 м через 1,8 м. Визначається загальна довжина стрічки: 20 х 50 = 1000 м.
Визначаємо сумарний витрата води на 1000 м стрічки: якщо на 100 м виливається 500 л / год. (1000: 100) х500 = 5000 л / ч. Таким чином, сумарний витрата води на ділянку складе 5 м3 / ч.
Дивимося таблиці, в них дано розрахунок і для обсягу води 5 м3 / ч. Діаметр розводящої труби визначається за видом штрихування на перетині даних по кількості рядів і довжині розводящої труби. Підставивши вихідні дані (36м розводящої труби, 20 рядків), отримуємо діаметр труби 50мм.

Для невеликих ділянок рекомендується використовувати ПЕ трубу, виготовлену з первинної сировини ( «первинку»). На ринку існує широкий спектр фурнітури (фітинги, міні-краники, зубчасті з’єднання) для під’єднання крапельних ліній до ПЕ трубі.
Для промислових ділянок (площею більше 1 га) в якості розвідного трубопроводу рекомендується використовувати гнучкий армований ПВХ шланг Layflat (Лейфлет). Він не деформується під впливом температури, не руйнується від УФ-променів, має тривалий термін експлуатації (понад 5 років), витримує тиск в 4 Атм і дозволяє проходження колісної техніки (при відсутності тиску). Для з’єднання з крапельними лініями передбачений широкий асортимент сполучної і запірної фурнітури. Layflat найбільш підходящий для виконання розвідного трубопроводу, що не йде в порівняння ні з якими іншими видами трубопроводів.