Спринклерне зрошення

   На відміну від крапельного зрошення, спринклери підвищують вологість повітря в приземному шарі і знижують температуру ґрунту. Стаціонарні спринклерні системи зрошення забезпечують високу норму поливу і оптимальну частоту поливу навіть в самі жаркі і сухі періоди.

   Спринклерне зрошення дуже поширений вид зрошення в багатьох країнах на картоплі, моркві, капусті, зеленних культурах, обумовлений місцевими умовами, високою випаровуваністю і невеликими розмірами полів – 10-50 га

   Для рівномірного поливу навіть у вітряну погоду, спринклери встановлюють таким чином, щоб забезпечити 300% перекриття. Системи проектуються з нормою поливу 6-8 мм/га на добу, полив зазвичай здійснюють 1 раз в 5 днів з витратою 300 – 400 м3/га. В періоди з великою денною температурою і високою випаровуваністю  рекомендується проводити переважно нічні поливи.

      Спринклерне   зрошення   економічно   вигідно,  тому  що  на  відміну  від пересувних машин, стаціонарні системи можуть  забезпечити  високу норму поливу  і  оптимальну  частоту  поливу  навіть  у  найспекотніші  і сухі періоди.   Монтаж   і   обслуговування  системи   не  займає   багато   часу  і  не  вимагає спеціально навченого персоналу.
Мобільність спринклерної  системи поливу дає  можливість  її  швидкого  перенесення  на  нове  місце,  а  також  легкість складання і зберігання в міжполивний сезон.

Сфера  застосування:

  • На культурах, відносно толерантних до хвороб при попаданні води на листя (більше підходить для овочевих, які вимагають суцільного поливу).
  • У садах при установці біля кожного дерева індивідуального розпилювача.
  • Спринклери також ефективні для регулювання мікроклімату та захисту від заморозків при вирощуванні розсади в теплицях, саджанців у розсадниках та суниці.

Переваги спринклерного зрошення:

  • Створення сприятливого мікроклімату для росту і розвитку рослин (оптимальна вологість грунту і повітря сприяє отриманню високого врожаю відмінної якості.
  • Можливість разом з водою вносити розчинні добрива.
  • Ефективне використання водних ресурсів, витрата води на 60-70% нижче, ніж в звичайних розприскувачах.
  • Економія енергетичних і трудових витрат.
  • Легкість і швидкість монтажу.
  • Тривалий термін експлуатації – 10 років і більше.

Види спринклерів:

Пластикова фурнітура для спринклерного зрошення:

Спринклерне зрошення капусти

Дощувач секторний в роботі

Спринклер КА-30 в роботі

 

Спринклер 2520 в роботі