ПРИСТРОЇ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ ДОБРИВ

Найбільш широкого поширення набули такі пристрої:

  • Інжектор типу «Вентурі»;
  • Удобрювальна ємність;
  • Пропорційні насоси дозатори;
  • Фертигатори.

Інжектор типу «Вентурі»

Являє собою трубку з конусними завуженнями по обидва боки, що працює на принципі перепаду тиску. Він виготовлений з полімерних матеріалів, стійких до агресивних середовищ. Інжектор встановлюється в систему на удобрювальну головку, що дозволяє розділяти процеси поливу і фертигації (внесення добрив і хімікатів з зрошувальною водою).
Потік, що проходить через інжектор, створює негативний тиск (вакуум), який втягує хімічний розчин в канал, де він змішується з проходить водою і вводиться в систему.
При установці інжектора необхідно звертати увагу на напрямок стрілки. Для нормальної роботи тиск на вході в інжектор має бути не нижче 2 Атм, мінімальний обсяг води, що проходить через інжектор повинен бути 0,7 м3 / год для моделі 3/4 ” і 3 м3 / год для моделі 1″. Чим більше прикритий кран на удобрювальній голівці, тим вище перепад тиску, а відповідно і інтенсивність всмоктування інжектора. Інжектор типу «Вентурі» дає відносно непогану однорідність змішування маточного розчину з основним водопотоком, і підтримує задану концентрацію протягом усього часу внесення розчину.

Удобрювальна ємність

Являє собою герметично закриваємий бак, який має крани на вході і виході. Вона служить для спрощеного внесення мінеральних добрив та інших хімікатів через систему крапельного зрошення. Малий перепад тиску, який створюється за допомогою крана удобрювальної головки, створює паралельний потік через ємність, де вода змішується з речовиною і переносить його в систему. Удобрювальна ємність є найнадійнішим і найменш вибагливим в експлуатації пристроєм. Єдиним його недоліком є ​​нерівномірність концентрації маточного розчину. Розчин, що потрапляє в систему, спочатку має високу концентрацію, потім вона поступово зменшується.

Пропорційний насос дозатор

Використовується для внесення добрив і засобів захисту рослин через системи зрошення і гарантує високу точність їх дозування. Пристрій монтується безпосередньо в систему зрошення, безпосередньо або через удобрювальну головку. Робоча турбіна приводиться в рух тиском води в системі, (без електрики) в результаті чого дозатор всмоктує чітко певну кількість розчину з ємності, в камері змішування з водою утворюється однорідна суміш, яка подається далі. Дозатор досить відрегулювати один раз. Повторної установки і зовнішнього контролю він не вимагає. Кількість всмоктуємого розчину постійно і чітко пропорційно величині потоку води незалежно від показника тиску, отже ризик передозування відсутній.
Переваги:
висока рівномірність;
не вимагає енергоресурсів;
різні типорозміри: 3/4″, 1″, 1 1/2″, 2″;
широкий діапазон % значень;
спеціалізовані рішення під кислоти та інші хімічні середовища;
різні варіанти установки;
дозволяє автоматизувати процес внесення добрив.

Автоматичні фертигатори

   Автоматичні фертигатори – це обладання для точного та дозованого внесення добрив, та інших поживних речовин (в тому числі кислот, засобів захисту рослин, біопрепаратів), використовуються для приготування поживних розчинів в автоматичному режимі. Досить широко використовуються в закритому та відкритому грунті, так як дозволяють одночасно вносити до 6 (та навіть більше) видів добрив, при цьому контролюючи рівень pH та EC.
Залежно від конкретної моделі – фертигатор в автоматичному режимі, відповідно заданої програми, може управляти поливними клапанами, контролює розхід води та концентрацію маточного розчину, управляє насосами водопостачаня та системою зрошення вцілому.
Загалом – це найбільш функціональне та найбільш точне обладанання, яке підбирається відповідно до побажань замовника.