Мульчування: ефективна технологія успішного землеробства

Мульчування – це процес вкривання ґрунту або його частини органічними чи не органічними матеріалами з метою збереження ґрунту від переохолодження чи перегріву, зменшення відсотка випаровування вологи з поверхні та зменшення кількості проростання бур’янів.

Для мульчування невеликих ділянок у своїх садах, ягідних насаджень чи клумбах можна використовувати різного виду органіку: кору, щепу, подрібнену солому, опале листя, скошені газонні трави. Окрім прямих обов’язків мульчі, використання таких матеріалів дозволяє покращити структуру ґрунту. Та варто врахувати що такі методи можуть сприяти розвитку та поширенню різного виду шкідників та патогенів. Саме тому, якщо мова іде про промислову закладку ягідників, вирощування овочевих культур на значних площах варто використовувати професійну мульчуючу пліву.

Практичне її використання дає змогу створювати необхідний мікроклімат для росту та розвитку ваших рослин. Окрім цього, мульчуюча плівка не шкодить загальним показникам якості ґрунту, не порушує його механічного складу, захищає від вітрової ерозії та не сприяє переущільненню. Використання мульчуючої плівки забезпечує оптимальну вологість ґрунту, що сприяє більш ефективному використанню наявної вологи. А в поєднані з крапельним зрошенням зменшує споживання води до шести разів.
Мульчуюча плівка практично не пропускає газ CO2, що виділяється з ґрунту внаслідок розкладання органічних речовин. Концентруючись у невеликій кількості навколо кожної рослини він сприяє росту шляхом посилення фотосинтезу.
Шляхом збільшення доступної вологи, збільшується і кількість розчинених поживних речовин рівномірно розташованих у кореневій зоні. Збереження тепла в ґрунті у нічний час пришвидшує розвиток рослини ну і відповідно призводить до швидшої закладки урожаю.
Плівка захищає рослину від контакту з ґрунтом, що дозволяє збирати чисту продукцію та зменшує ризики розвитку грибкових захворювань. Це на пряму впливає на товарний вигляд продукції, а відповідно і на її вартість. Окрім цього мульчуюча плівка захищає насадження від надмірної забур’яненості, що дозволяє зменшити пестицидне навантаження та зменшить інтенсивність ручної праці. Чорна мульчувальна плівка блокує фотосинтез бур’янів, а це у комплексі дає змогу зберегти чистоту насадження від розвитку шкідників, патогенів та накопиченню насіння бур’янів у орному шарі ґрунту.
Заздалегідь сплановане розташування ваших рослин дозволить обрати один із варіантів перфорованих плівок. Це позбавить вас від кропіткої роботи по самостійному формуванню отворів і заощадить час та ресурс. Перфорація може бути від 1 до 5 рядів (до 10 рядів на складеній плівці), які можна розташувати в лінію або зигзагом для збільшення щільності посадки. А при виборі плівки без перфорації ви маєте змогу самостійно, уже в процесі висадки регулювати щільність розташування рослин.

Тож який саме вид плівки варто обрати? Для цього ви маєте знати відповіді на наступні питання:
– Культура яка планується вирощуватися;
– Схема посадки, рекомендована густота стояння рослин;
– Планований період експлуатації плівки;
– Технічна можливість укладання плівки.

Виходячи з цього Ви обираєте щільність плівки, відсутність чи наявність перфорації, схема її розташування (кількість рядів, відстань між отворами для посадки), та саму ширину плівки.

Не менш важливим фактором при виборі плівки є її колір.
Так виробник, Gerovit, імпортерами якого знедавна ми являємося, пропонує наступні варіанти:

– Чорний/чорний;
– Сріблястий/чорний;
– Білий/чорний
– Прозорий.

 

Варіант «чорний/чорний» найпоширеніший і використовується для висаджування теплолюбних овочевих та ягідних культур як у відкритому, так і у закритому ґрунті.
«Сріблястий/чорний» варіант плівки, ідеально підходить для вирощування полуниці. Вона відображає розсіяне світло, що сприяє фотосинтезу і росту. Захищає рослину та її плоди від дії ультрафіолету який може відбиватися від чорної плівки та згубно діяти на плоди що утворилися.

«Білий/чорний» варіант використовується при висадці в умовах відкритого ґрунту та захищає рослину і ґрунт від надмірного перегрівання у літній період.
Сріблястий колір згори, відображає близько 35% видимого світла і порівняно з білим більше нагріває ґрунт. Але у будь-якому випадку світлий колір дозволить уникнути перегрівання поверхні плодів та стебел рослин у спекотний літній період.

Прозора мульчуюча плівка зазвичай використовується на посівах баштанових культур, що дає змогу раніше вийти з посівом і відповідно з готовою продукцією на ринок. Як правило вона не перфорована і діє у якості парника,  для швидшого проростання культури. Внаслідок прозорості плівка здатна пропускати необхідну кількість світла, якого достатньо рослині на перших етапах її росту та розвитку. За досягнення рослини 2-3 справжніх листків плівка розрізається і рослина далі розвивається маючи захист прикореневої зони від пересушення чи переохолодження.Тепер у нашому асортименті ви можете знайти якісну мульчуючу плівку Gerovit. У її виробництві використовується високоякісна сировина LDPE та LLDPE від DOW Chemical, що забезпечує кращі механічні властивості при екструзії. За рахунок створення на основі спеціальної технології DOWLEX® формуються особливі механічні властивості які забезпечують відмінну стійкість до проколів і розривів. Преміальна чорна сировина від Cabot® забезпечує непрозорість плівки та високий захист від сонця.